Інформація для ветеринарних лікарів

Наші домашні улюбленці хворіють, як і люди... На відміну від нас, вони не можуть сказати, що і як болить, і до останнього виявляють до нас дружні почуття та вдячність, аж поки раптово не поникнуть, зляжуть чи вкажуть на хворобу бурхливими симптомами. Час уже втрачений, діагноз визначити складно, а жалість до тварини ятрить душу. У такий момент на допомогу приходять Ветеринар та Аналізи.

Ветлікар, як досвідчений шахіст, повинен правильно розставити фігури на шаховій дошці та перемогти. Кожна фігура має свій смисл. Наш улюбленець – Король. Його треба захищати від неправильних діагностичних ходів. Можна вдарити Слоном та поставити «нібито діагноз». Але він не буде кінцевим. Можна зробити хід Конем, а потім Ферзем та виявити причину хвороби.

Хід Пішаком вкаже на зміну параметра, симптом, а не причину, тоді лікування буде неефективним. Головне, щоб Ветеринар умів грати в цю діагностичну шахову гру та знав призначення кожної фігури та методики дослідження, а не грав усе життя лише двома фігурами...

Не можна втікати від знань та заперечувати те, що не розумієш та раніше не вивчав! Це – безповоротний  шлях, що шкодить всім: здоров’ю тварини, хазяїну та професіоналізму ветлікаря.

Наука не стоїть на місці, і у ветеринарії з’являються нові методи дослідження та тест-системи для визначення найрізноманітніших параметрів. Розібратися в цьому може лише Ветеринар, що вміє мислити та знає призначення усіх «фігур». Немає універсальної методики, за якою можна поставити діагноз. Так, молекулярно-генетичні дослідження здатні вказати на виділення інфікуючого агента лише в досліджуваному біоптаті, але не визначать хронічного чи латентного захворювання в органах, не доступних для прямого відбору. Методи імуноферментного аналізу непрямо вказують на наявність інфекції в організмі без виявлення пошкодженого органа. Але думка лікаря доводить цей хід до логічного завершення, правильно виявляючи анамнез, прогнозуючи пошкоджений орган за симптомами та наочними змінами. Діагноз, як хороша шахова партія, складається з ходів багатьох фігур, які обирає лікар і які є унікальними для кожної тварини та його хвороби.

Відходять у минуле аналізи, що ґрунтуються на відомій трійці досліджень: біохімічному аналізі крові, загальному аналізі крові та сечі. Ці аналізи не є діагностичними, адже вони вказують лише на зміни вимірюваних параметрів, котрі досвідчений лікар бачить і без аналізів. Часто вони не змінюються навіть в термальній стадії деяких хвороб.

Рентгенологічні дослідження, МРТ, УЗД та інші дорогі апаратні методи також визначають та описують зміни в органах та тканинах замість з’ясування причини хвороби. Тому в якості первинних досліджень для діагнозу вони не є ефективними, а є більшою мірою комерційними. Для раціонального та економічного підходу до діагнозу важливо ранжувати етапи досліджень, у першу чергу, для виявлення саме причини захворювання, а не опису та лікування симптомів.

Найдорожчі лабораторні комплекси, що встановлюють діагноз, часто більш вигідні для хазяїна, ніж коктейлі з ліків, підібрані наздогад, гомеопатичні комплекси та кортикоїдні блокади без первинного знешкодження причини хвороби тварини.

Ветклініки втрачають довіру своїх клієнтів саме тому, що йдуть до результату довгим та дорогим шляхом, який так і не дає відповіді на питання хазяїна, чим і чому хворіє тварини.

Але в будь-які часи криз, війн, депресій та розквіту був дефіцит професіоналів, які завжди користувалися попитом.

Не можна навчити того, хто не хоче. Не можна бути спеціалістом, що не володіє широким спектром знань та не вміє мислити. Не можна вилікувати тварину, не знаючи причини хвороби. Лікування повинно бути етіотропним.

Лабораторія «Бальд» служить професіоналам.

 

 
Войти
Задати питання
русукрeng
Вы не заполнили обязательные поля! Текст содержит более 1000 знаков
Вы не заполнили обязательные поля!
Вы не заполнили обязательные поля! Вы некорректно указали почтовый адрес!
Вы не заполнили обязательные поля!
Вы не заполнили обязательные поля!
Вы не заполнили обязательные поля! Текст содержит более 1000 знаков
Вы не заполнили обязательные поля!
Вы не заполнили обязательные поля! Вы некорректно указали почтовый адрес!
Вы не заполнили обязательные поля!